Obchody miały w tym roku w Augustowie uroczysty charakter. W dniu 1 marca Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Dariusz Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski, Zbigniew Kaszlej – Naczelnik Wydziału Organizacyjno-Prawnego, a zarazem prezes augustowskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, wraz z delegacją 1 Batalionu Saperów oraz delegacją Instytutu Pileckiego w Augustowie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod pomnikiem Kresowych Straceńców na ulicy Portowej i pod „Domem Turka”.
Ciąg dalszy obchodów miał miejsce w dniu 3 marca. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Bazylice NSJ w intencji Żołnierzy Niepodległej, którą celebrował i homilię wygłosił ksiądz dziekan Wojciech Jabłoński. Następnie zapalone zostały światełka pamięci przed Domem Turka – w miejscu kaźni żołnierzy niepodległościowego podziemia, przed pomnikiem Kresowych Straceńców zlokalizowanym na ulicy Portowej i na grobach Wyklętych na augustowskim cmentarzu.
XII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych przyciągnęła nad jezioro Necko nie tylko augustowian, ale i wielu gości. Była rywalizacja sportowa, były ciekawe wydarzenia towarzyszące – sport, historia i teraźniejszość dobrze się skomponowały.
Organizatorami obchodów byli: Fundacja Wolność i Demokracja, Miasto Augustów, Powiat Augustowski, Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie, Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie, przy współudziale Nadleśnictwa Augustów, 14 Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach, 12 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT, 1 Batalionu Saperów w Augustowie, Hufca ZHP Augustów.